Bohater

Nowohucki wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent. Grywa na wiertarce.

Bohater to zdecydowanie niedefiniowalny twórca swobodnie poruszający się w wielu gatunkach muzycznych, nieustannie tworzący nowe, odważne projekty.

Wraz z jazzowym gitarzystą Ryszardem Styłą (Laboratorium, A. Zaucha, Wolna Grupa Bukowina) współtworzy duet JaZzEwoLucJe. Muzycy mają na koncie album wydany w 2013 roku, bardzo pozytywnie przyjęty przez fanów i środowisko muzyczne.

Oprócz autorskiej twórczości, Bohater komponuje muzykę na potrzeby filmu, teatru, słuchowisk oraz projektów multimedialnych. W zależności od potrzeb tworzy wpadające w ucho melodie, elektroniczne faktury bądź rozbudowane orkiestrowe aranżacje.

Bohater jest również współtwórcą marki Unicut (madeinnh.pl) – niezależnej nowohuckiej produkcji odzieżowej traktującej t-shirt jako osobisty transparent, formę wyrazu, nośnik. W ramach tej działalności Bohater współpracuje z wieloma artystami grafikami, rysownikami i malarzami graffiti.

Obecnie Bohater intensywnie pracuje nad projektem Organizm. Będzie to solowy album, na którym cała muzyka została skomponowana i wykonana tylko i wyłącznie przez niego.