Bohater X Michał Gąsiorowski

Bohater X Michał Gąsiorowski – to nowatorski, mocno koncertowy projekt, wprowadzający temat live loopingu w muzyce na nowy poziom. Dzięki zastosowaniu komputerów, mogliśmy stworzyć wielowymiarowe aranżacje, które nie wymagają kompromisów wynikających z tradycyjnego podejścia do loopowania. Połączenie dwóch środowisk Ableton Live® systemem Link® pozwoliło nam na pełną ekspresji swobodę tworzenia muzyki.

Autorskie kompozycje i teksty, rap przeplatający się z elementami wokalistyki jazzowej, brzmienia gitar elektrycznych i akustycznych w połączeniu z muzyką elektroniczną – to wszystko okraszone nutą jazzowej improwizacji, spięte rejestrowanymi i odtwarzanymi na żywo loopami tworzonymi przez duet na oczach widza.

Michał Gąsiorowski

Gitarzysta jazzowy, kompozytor, pedagog, z zamiłowania inżynier dźwięku i programista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na wydziale Jazzu i Muzyki estradowej w klasie dr Piotra Domagały.
Entuzjasta nowoczesnych technologii i nowatorskich rozwiązań technicznych w muzyce. Stale poszukujący interesujących form zastosowania syntezatorów gitarowych, kontrolerów midi, cyfrowej emulacji brzmienia oraz wielowarstwowego live loopingu w połączeniu z lampowym, analogowym duchem współczesnego jazzu. Wielbiciel wszystkiego co wartościowe i wysokiej jakości.
Biegły improwizator, mający w swoim dorobku niezliczoną ilość występów estradowych, klubowych oraz telewizyjnych u boku najznakomitszych przedstawicieli głównie Krakowskiej sceny muzycznej.