„ Urodziłem się i wychowałem w Nowej Hucie. Podążam własną ścieżką, nie lubię kompromisów i bezpiecznych rozwiązań.  Mam problemy z wykonywaniem jednego utworu w ten sam sposób kilka razy oraz z twórczością w jednym muzycznym gatunku.

Ciągle szukam, czasami znajduję. W ostatnich latach napisałem tony muzyki dla innych, teraz nagrywam solową płytę, nazywa się Organizm. Gdybym nie był muzykiem, zostałbym lekarzem.”

Nowohucki wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent. Grywa na wiertarce.

Bohater to zdecydowanie niedefiniowalny twórca swobodnie poruszający się w wielu gatunkach muzycznych, nieustannie tworzący nowe, odważne projekty.

Wraz z jazzowym gitarzystą Ryszardem Styłą (Laboratorium, A. Zaucha, Wolna Grupa Bukowina) współtworzy duet JaZzEwoLucJe. Muzycy mają na koncie album wydany w 2013 roku, bardzo pozytywnie przyjęty przez fanów i środowisko muzyczne.

Oprócz autorskiej twórczości, Bohater komponuje muzykę na potrzeby filmu, teatru, słuchowisk oraz projektów multimedialnych. W zależności od potrzeb tworzy wpadające w ucho melodie, elektroniczne faktury bądź rozbudowane orkiestrowe aranżacje.